Стотици ученици от Русенско са лишени от безплатни карти за градския транспорт
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 2

Над 600 ученици от по-малките населени места в община Русе са лишени от правото на безплатни карти за градския транспорт.
Родителите са готови на протест, а от общинската администрация вече са изпратили писмо до Министерството на образованието по този проблем, предава БНР.
Той е породен от писмо на Министерството, което информира кметовете на общини, че няма да осигурява безплатни карти за обществен транспорт на учениците от 1-ви до 12-и клас, ако това пътуване не е до най-близкото училище.
Така вместо в гимназия в Русе, децата от малките населени места ще трябва да учат в Сливо поле, Две могили, Бяла или Ветово, ако семействата им не могат да си позволят карти за градски транспорт.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста