Стотици ученици от Русенско са лишени от безплатни карти за градския транспорт

0
Родители са готови на протест
Родители са готови на протест

Над 600 ученици от по-малките населени места в община Русе са лишени от правото на безплатни карти за градския транспорт.

Родителите са готови на протест, а от общинската администрация вече са изпратили писмо до Министерството на образованието по този проблем, предава БНР.

Той е породен от писмо на Министерството, което информира кметовете на общини, че няма да осигурява безплатни карти за обществен транспорт на учениците от 1-ви до 12-и клас, ако това пътуване не е до най-близкото училище.

Така вместо в гимназия в Русе, децата от малките населени места ще трябва да учат в Сливо поле, Две могили, Бяла или Ветово, ако семействата им не могат да си позволят карти за градски транспорт.

Източник: БНР
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари