Ще се превърнем в белите ангели на България!
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Фелдшери, лекарски асистенти и физиотерапевти излязоха на протест пред Министерството на здравеопазването
Със сирени на линейки и парчето на Ахат - Черната овца започна протестът на фелдшери, лекарски асистенти и физиотерапевти, информира Канал 3.
"Черни овце, ще се превърнем в белите ангели на България", казаха протестиращите, солидарни и с медицинските сестри.
Сред исканията на хората в бяло е приемането на Закон на съсловната организация на физиотерапевтите. Настояват още за увеличение на заплатите до размера на две минимални.
Пред здравното министерство дойдоха медицински специалисти от Котел, Стара Загора, Смолян и други градове.
Протестиращите нарекоха казионна Българската асоциация по здравни грижи.




























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра