Създадоха самозалепващи се гуми
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 0

Много скоро ще се разделим с крика, резервната гума и всички останали подробности, които са необходими за смяна на една гума.
Причината? Учени от Харвард официално изобретиха саморегенерираща се гума.
Тя може да се спука, но вместо да се налага смяна, просто може да изчакате да се регенерира. Просто продължете да карате.
Изследователите са успели да изобретят хидрогел, който създава връзка между себе си и каучука. Връзката между полимерите наистина става по-силна и позволява както спукване така и бързо запълване.
Молекулярното въже може да държи основните връзки и така да стане бързото "лечение". Плюсовете може да бъдат изключително сериозни за комерсиалния пазар, ала има един особен минус - няма скоро да видите подобни в магазина по ред причини.
Новият материал все още трябва да мине доста тестове, освен самовъзстановяването си. Обещанията обаче са повече от добри, за да не се налага да носите по 100 чудеса в багажника!






















Велислав Величков: Преференциите в Пловдив оголиха...
Михаил Константинов: Близо 700 000 избраха Румен Радев в...
Ампутираха крака на прострелян край Русе застрашен орел
Михаил Константинов: Близо 700 000 избраха Румен Радев в...
Волен Сидеров: Еврото доведе до рязко обедняване на народа