Съдят шофьора на ТИР-а след трагедията на магистрала "Тракия"
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 1

Обвиняемият обяви пред съда спукана гума преди удара
Шофьорът на тежкотоварния ТИР, който предизвика фаталната катастрофа с трима загинали на автомагистрала "Тракия", се изправи пред магистратите за определяне на мярката му за неотклонение. По информация на БНТ, тежкият инцидент е отнел живота на мъж и две малолетни деца, а водачът посочва спукана гума като основна причина за загубата на контрол над превозното средство.
Съболезнования в съдебната зала
Преди началото на съдебното заседание обвиняемият запази относително спокойствие пред събралите се представители на медиите. Той използва възможността да изкаже своите най-искрени съболезнования към близките на загиналото семейство, подчертавайки, че не е имал умисъл или възможност да предотврати фаталния сблъсък.
"Направих всичко възможно да удържа камиона и да помогна на хората" — заяви водачът на катастрофиралия ТИР, описвайки последните секунди преди удара.
Версията за спуканата гума
В отговор на журналистически въпроси, мъжът беше категоричен, че инцидентът е провокиран от внезапна техническа неизправност. Той потвърди предварителните неофициални информации, че по време на движение се е спукала гума на тежката машина.
Предстои съдът да прецени дали представените доказателства от прокуратурата и тежестта на престъплението налагат най-тежката мярка "задържане под стража", докато разследващите органи извършат пълна автотехническа експертиза на останките от въпросния ТИР.























