Потъналите съкровища на Александрия
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 0
Александрия е сред най-големите и най-великолепни градове в древността. Основан от Александър Велики през 331 г. пр. Хр. той засенчва архитектурно и културно дори самия Рим. Дворци и храмове доминират в силуета на този политически, религиозен, културен и научен център, а красотата му предизвиква възхищението на всеки посетител.
Изгубен за около 1600 години митичния град, за който се счита, че е станал жертва на няколко поредни земетресения и големи прилични вълни, е преoткрит през 1992 г. от археолога Франк Годдио и неговия екип при археологически разкопки край бреговете на днешна Александрия, пише hobyto.com.
На близо 8 метра дълбочина са намерени структури, принадлежали на тогавашните главни герои Клеопатра, Юлий Цезар, Марк Антоний и Гай Октавий.
Този мултикултурен музей се е съхранил на дъното на Средиземноморския бряг благодарение на дебелия слой пясък и седименти, които са предпазили експонатите му от корозивното действие на солената вода.
Подводния град все още не е част от туристическите атракции в Александрия, тъй като продължава да е обект на изследване от археолози.























КНСБ: Търговците надуват цените с над 100% надценка
Бойко Борисов: Ще строим фабрики за изкуствен интелект
Бойко Борисов: Ще строим фабрики за изкуствен интелект
КНСБ: Търговците надуват цените с над 100% надценка
КНСБ: Търговците надуват цените с над 100% надценка