Починал спаси 4-ма души
- Редактор: Кристиян Великов
- Коментари: 0

52-годишен мъж от силистренското село Сребърна стана донор на четирима души. Мъжът е изпаднал в мозъчна смърт, а близките му са решили да дарят органите му. Това е първата донорска ситуация в областната болница в Силистра.
Мозъчен кръвоизлив внезапно прекъсва живота на 52-годишия донор. След разговор с лекарите, съпругата и синът му вземат решение да дарят органите му, разказва директорът на болницата д-р Даниела Костадинова, цитирана от БНР. И черният дроб, и двата бъбрека, и сърцето са трансплантирани на четирима души.























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%