Почина дългогодишният лидер на БСП в Русе Светослав Мичев
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 5

Той беше народен представител в три парламента и автор на литературни произведения
Дългогодишният ръководител на БСП Русе Светослав Колев Мичев почина днес, съобщи партийната организация. Мичев беше една от ключовите фигури в русенската политика през последните десетилетия и активен обществен деятел.
Светослав Мичев е роден на 9 септември 1955 година в Русе. Завършил е Руската езикова гимназия в родния си град, а след това българска филология във Великотърновския университет "Свети свети Кирил и Методий".
Политическа кариера
След промените през 1989 година Мичев влиза активно в политиката, като дълги години оглавява русенската организация на БСП. Той е бил партиен секретар, председател на Общинския и Областния съвет на БСП, както и член на националния съвет на партията.
"Приел социалистическата идея, той беше дълги години част от Русенската организация", споделиха от БСП Русе. "Помагаше на младите, намираше решения в сложни политически ситуации, поддържаше диалог с различни общности и групи."
Мичев е бил народен представител в 7-то Велико народно събрание и в 36-то и 37-то Народно събрание. Заемал е и поста изпълнителен директор на Агенцията за бежанците.
Литературна дейност
Освен с политическата си дейност, Светослав Мичев е известен и като талантлив белетрист и автор на повести. В българската литература той се е утвърдил с творби, които съчетават житейския опит с художествената стойност.
"Загубихме човек, на чиято подкрепа сме разчитали, наш съратник и приятел", заявиха от БСП Русе. "С мисъл и визия за развитието и политическата роля на лявата партия, работеше и мотивираше русенските социалисти в изборни битки."
























Докладвай този коментар за нередност
×До 4: Дълги години дори за незапознати като мен, които не се занимават с политика, името му се свързваше с корупция, разпределение на общ. поръчки и др. Ама тя българската логика е мегасбъркана - вместо навремето Доган да бъде арестуван след онова прословуто интервю при Слави Трифонов, в което говореше за обръчи от фирми и разпределяне на сфери на влияние, огромната част от бъргарите му симпатизираха - щото бил откровен...Ми заслужаваме си ниския стандарт на живот.
Докладвай този коментар за нередност
×До 3: Моля те, влез в подробности, че ми стана интересно. Когато се говори за починал така е редно да го потвърдим с факти.
Докладвай този коментар за нередност
×До 2: Явно не си го познавал, иначе нямаше да се мяташ така на амбразурата. Не всеки умрял заслужава да му кажеш - Бог да прости, или за мъртвите или добро, или нищо. За тоя - нищо, друго не заслужава! Не ми се влиза даже в подробности.
Докладвай този коментар за нередност
×Читател: До петното под номер -1. БСП е останала с един по малко,но простаците в твое лице,се увеличиха с един повече.
Докладвай този коментар за нередност
×Хитлер: 1 куманиз по-малко.