По-висока глоба за шофьори, отказали тест за алкохол и за наркотици
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Двата отказа ще се считат за две отделни нарушения, реши ВАС
Шофьор, който откаже да бъде проверен за алкохол и наркотици, извършва две отделни нарушения и му се налагат две наказания. Това прие Върховният административен съд, предаде NOVA
Санкцията според сега действащия закон е точно определена – отнемане на книжката за две години и 2 000 лева глоба. Тълкувателното решение означава, че отказ за тест и за алкохол, и за дрога, води до двойна глоба - 4 години без книжка и 4000 лв. глоба. Решението идва ден, след като полицията взе книжката на кмета на Ахелой - Иван Георгиев. Той отказа да бъде проверен за алкохол.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%