Петър Рачков е обвинен в пласиране на дрога
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Черната овца в семейството на обичания български актьор Димитър Рачков – Петър продължава да има сериозни проблеми с правосъдието. Този път обаче братът на комика може да получи ефективна присъда и да се озове зад решетките.
Преди броени дни Петър Рачков е получил обвинение за държане на метамфетамин с цел разпространение, съобщи Флагман.бг. То е заради дрогата, която полицаите откриха при претърсване в дома му преди година.
Направената експертиза е установила, че намерените 4 плика в апартамента на Рачков съдържат около 4 гр синтетична дрога. Добрата новина за бургазлията е, че прахообразното вещество, открито в буркан при обиска, наистина се е оказало хранителна добавка. Към случая обаче се прибавя малко над 1 гр, за който има данни, че Петър е продал на „клиент“.
Ако бъде признат за виновен по това обвинение, братът на Димитър Рачков може да получи от 2 го 8 години затвор.
Припомняме, че Петър Рачков е с множество криминални прояви, но до момента успява да се изплъзне от родното правосъдие. Най-фрапиращият случай е от март 2017 г., когато Петър първо бе сгащен заедно с още двама бургазлии при спецакция в кола, натъпкана със синтетична дрога и пособия за производството й.
При последвалия обиск в помпена станция в с. Черни връх, където официално работи Рачков, пък беше открита цяла нарколаборатория. Разследващите обаче не успяха да докажат, че наркотиците са на бургазлията и той дори не получи обвинение по случая.
Рачков е хващан три пъти да шофира без книжка, но досега винаги се разминава само с глоби и съответно с чисто досие.
Най-сериозната присъда на Петър е за пласиране на фалшиви долари. Случаят е от началото на 2014 г. и изпитателният срок по него вече е изтекъл, така че въпреки множеството си провинения, в момента Петър Рачков се води неосъждан, защото е реабилитиран.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...