Първи смъртен случай на пациент с COVID-19 от Паничерево
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

62-годишен мъж от гурсковското село Паничерево, заразен с COVID-19, почина след двумесечна битка за живота му.
Той беше първият пациент с потвърдена коронавирусна инфекция от селото, настанен за лечение в Клиниката по инфекциозни болести към УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович“ в Стара Загора.
На 12 април мъжът е настанен за лечение, непосредствено след извършена сърдечна операция.
Последните седмици е прекарал на апаратно дишане. Починал е в неделя. В същия ден в инфекциозната клиника е постъпила 55-годишна жена след положителен PCR тест за коронавирус.
Състоянието на жената се е влошило и се е наложило да бъде преместена в Интензивния сектор, все още не е интубирана, съобщи за bTV директорът на болницата професор Йовчев.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат