Първи медал за България от Световното по бокс

0
Радослав Панталеев си го гарантира с класирането си на полуфиналите
Радослав Панталеев си го гарантира с класирането си на полуфиналите Снимка: Sportal.bg

Радослав Панталеев се класира за полуфиналите на световното първенство по бокс за мъже в Екатерингбург, Русия.

В четвъртфиналите в категория до 91 килограма българинът победи с 5-0 съдийски гласа бронзовия медалист от Олимпийските игри в Рио де Жанейро Ерисланди Савон Котия от Куба, предава БНР.

Победата гарантира на Панталеев минимум бронзов медал и първо отличие за страната ни на световен шампионат в последните 10 години.

Панталеев влезе в мача изключително уверено. Още в първия рунд той натисна съперника си и започна да работи много добре с удари в тялото. В края на частта от носа на българина потече кръв, но това не го разколеба. Дори напротив - тойзапочна да играе още по-агресивно и до края не остави никакво съмнение в превъзходството си.

В полуфиналите в петък следобед Панталеев ще се срещне с руснака Муслим Гаджимагумедов.Междувременно стана ясно, че от треньорския щаб на България е подадена контестация срещу резултата от мача на Даниел Асенов. Тайсъна бе видимо ощетен в четвъртфинала си в категория до 52 килограма срещу олимпийския шампион Шахобидин Зоиров (Узбекистан),