Орлин Пенков: Важно е гражданите да знаят, че мнението им има значение

0
Данъци, инфраструктура и ромска интеграция белязаха срещите в Областната администрация
Данъци, инфраструктура и ромска интеграция белязаха срещите в Областната администрация Снимка: Областна администрация - Русе

Данъци, инфраструктура и ромска интеграция белязаха срещите в Областната администрация

Местни данъци, разбити улици и проблеми с ромската интеграция бяха основните теми по време на поредния приемен ден на областния управител на Русе Орлин Пенков. Това съобщават от Областна администрация - Русе, обобщавайки подадените от гражданите сигнали и оплаквания.

Жалби за инфраструктурата

Жители на различни населени места в Русенско са изразили сериозно недоволство от провежданата местна данъчна политика от страна на общинските ръководства. Сред другите наболели въпроси, поставени на масата, са били липсата на адекватна поддръжка на инфраструктурата, нуждата от ремонт и изграждане на нови детски площадки, както и затрудненият достъп до качествени административни услуги. В дневния ред е влязла и темата за необходимостта от пълноценна ромска интеграция в региона.

Проверки по сигналите

От институцията уверяват, че по повечето от поставените проблеми вече са предприети действия. Предстоят повторни разговори с компетентните институции и извършване на допълнителни проверки по конкретните казуси, подадени от хората.

Областният управител използва повода, за да коментира необходимостта институциите да бъдат по-близо до хората.

„Важно е гражданите да знаят, че мнението им има значение и че институциите са близо до техните проблеми“, заяви Орлин Пенков, като допълни, че подобен диалог изисква последователна ангажираност и прозрачност от страна на държавния апарат.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Кандидат за общ работник

Шефът:

– Какви претенции имате?

Кандидатът:

– 3000 лв. заплата и 40 дена отпуск.

– Ще ви дам 10 000 лв, секретарка и автомобил.

– Вие се шегувате!?

– Вие пръв започнахте!

Нови коментари