Няма яснота как и къде ще се лекуват пациенти от психиатричните болници
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Психиатри алармират за липса на яснота как и къде ще се лекуват пациенти от психиатричните болници, в случай на зараза с COVID-19. И настояват за точни указания.
Четирима пациенти на Държавната психиатрична болница в Нови Искър проявяват симптоми на коронавирус преди няколко дни. Друга пациентка, докарана от областния диспансер се оказва с антитела към новия вируса, предава bTV.
„Изпитахме огромно затруднение, защото първо нямаме достъп до една качествена изолация в самостоятелни стаи със санитарни възли. Защото ние в нашата болница такива стаи просто нямаме“, д-р Цветеслава Гълъбова, директор на Държавната психиатрична болница „Св. Иван Рилски“.
След проведени тестове и петимата пациенти се оказват негативни за COVID-19.
От Националния оперативен щаб обясниха, че психиатрите са в обсега им на внимание.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...