Новогодишни поздравителни картички от държавни ръководители на България
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
На 23 декември (сряда) от 11:00 ч. в Историческия музей ще бъдат представени новогодишни поздравителни картички от държавни ръководители на България.
В изложбата са представени картички с подписите на на председателите на държавните институции в България през социализма – Тодор Живков, Гриша Филипов, Станко Тодоров, Георги Йорданов, Акад. Благовест Сендов и Акад. Л. Илиев. През втората половина на ХХ век се наблюдава масова употреба на новогодишни картички, които са характерни за държавите с атеистичен режим. Те изместват фокуса от Коледните празници към посрещането на Новата година и затова са изчистени от християнска символика. Поздравителните картички са проява на официален контакт между две страни. Изпращането на новогодишна картичка от висш представител на държавната власт (държавен глава, министър-председател, председател на парламента) е акт, който визуализира благоденствие и удостоява получателя с признание за дейността му.
Представените поздравителни картички са дарение на Регионален исторически музей – Русе от д-р Камен Рикев.
Още предстоящи събития
-
Академия за родители отваря врати в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Концерт на Тамбурашки оркестър „Русе“
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Годишен концерт на „Импулс“ и „Екстрийм“
Харесвания: 0 | Коментари: 0 -
Откриват уникална изложба с римски артефакти в Русе
Харесвания: 0 | Коментари: 0






















Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%