Нова акция на КАТ
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Тя се провежда на територията на всички страни, членки на ROADPOL
В ход е полицейска операция за недопускане на управление на моторни превозни средства от водачи, употребили алкохол или наркотични вещества, съобщи гл. инспектор Дамян Владинов от отдел „Пътна полиция“ - ГДНП.
Полицейските действия ще продължат до 22 юни 2021 г. Операцията се провежда по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция – ROADPOL и аналогични действия има на територията на всички страни от Европа. Главен инспектор Владинов подчерта, че в рамките на полицейските действията, за времето от 00:00 ч. до 23:59 ч. на 19 юни ще се проведе „24-часов маратон” – интензивен контрол относно установяване употребата на алкохол, наркотични вещества и/или техните аналози от водачите на МПС.
Причина за провеждането на операция като тази, е че пътнотранспортните произшествия, причинени от водачи, употребили алкохол или наркотичните вещества, са със сериозен дял, а последствията от тях са много тежки. Това е и мотив в календара на ROADPOL подобни действия да бъдат предвидени два пъти в годината – веднъж в началото на месец юни и веднъж в началото на месец декември.
По време на операцията бъдат извършвани проверки за валидна задължителна застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите.






















Договориха критериите за минималната заплата през 2027...
Депутати искат изслушване на службите заради убийството в...
Разкриха видео с побой над чужденци покрай разследване за...
Пенчо Милков разнесе топъл обяд в Русе
Договориха критериите за минималната заплата през 2027...