Немската гимназия кани на празник на четенето
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
За четвърта поредна година Немската гимназия и Регионалното управление на образованието в Русе организират празника „Чети с мен“, за да насърчат учениците да посягат по-често към книгите.
През 2017-а кампанията е посветена на Деня на народните будители и на 140 години от рождението на поета Пейо Яворов. На 27-и октомври се проведе открит урок с ученици от 12-и клас и учители по български език и литература с проф. Димитър Михайлов от Великотърновския университет, който е изследовател на творчеството на Вазов и Яворов.
На 28-и октомври пък започва и традиционният празник на книгата, като малки и големи ще се срещнат с различни творци.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия