Не пийте от хотелските чаши!
- Редактор: Антония Петрова
- Коментари: 0

Оказва се, че не е никак безопасно за нашето здраве да пием от хотелските чаши, тъй като те често биват само преплаквани и стават източник на зарази, пише в. "Метро", цитирани от БТА.
Изданието цитира разследване на екип на телевизия Ей Би Си, който е проверил различни хотели на територията на САЩ.
В почти всички хотели, включени в журналистическото разследване, чашите не са били измити, както трябва, преди да бъдат настанени новите клиенти.
Така че ако посегнете към чашите, за да си сипете нещо в тях, рискувате да попаднете в контакт с всички бактерии, оставени от предишните ползватели на стаята. А потенциално - и на клиентите преди тях.
Хигиенистките в хотелите рядко обръщали внимание на чашите, оставени в банята или в стаите. Те не заменят мръсните с чисти, нито ги измивали старателно.
Най-често служителките ги забърсват с кърпа или гъба и това е цялата "хигиенна" процедура.
Телевизионният екип препоръчва хотелските чаши винаги старателно да бъдат измивани, преди да бъдат използвани.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%