Не е лесно да си гей в Русия
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
Темата за хомосексуализма не е отшумявала вече от десетилетия. Нов тласък й даде обаче легализирането на гей браковете в САЩ.
Някои държави пък измислят все по-готини и забавни начини да покажат толерантност - преди около два месеца във Виена инсталираха симпатични гей светофари на няколко улици.
На фона на усилията на американските и западноевропейските власти да внедрят повече разбиране и приемане в обществото, на изток положението продължава да е много тъжно.
Русия е първенец сред държавите с пословична анти-гей политика, която става все по-рестриктивна въпреки международния натиск.
Действително плачевното положение в самото общество показват две момчета, които решават да си направят социален експеримент. Хванати за ръце те тръгват по улиците на Москва и заснемат реакциите на хората, които са повече от натъжаващи.
























Делян Пеевски: Европа потвърди незаконния избор на Андрей...
Костадин Костадинов: Връщаме лева и сваляме цените на...
Правителството привлича Христо Грозев срещу хибридните атаки...
Над половината българи съзират национална заплаха от Близкия...
Костадин Костадинов: Връщаме лева и сваляме цените на...