Национален протест на медицинските сестри
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Исканията са за по-високо заплащане, по-добри условия на труд и спиране на търговията в здравеопазването
Полицаи и фармацевти се очаква да се включат в планирания за днес национален протест на медицинските сестри пред Народното събрание.
Това е шести пореден протест с искане за по-високо заплащане, по-добри условия на труд и спиране на търговията в здравеопазването. Медицинските сестри настояват за основно възнаграждение от две минимални работни заплати.
След поредица от протести през месец април правителството отпусна 50 млн. лв., които да бъдат използвани за повишаване на заплатите в сектора, но недоволството на медицинските сестри не стихна.
Според здравните работници увеличението на възнагражденията им е било символично.























Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Протестиращи в Николово: Става въпрос за живота на деца
19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"