Натоварен уикенд за русенските огнеборци
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

През изминалите почивни дни в РДПБЗН - Русе са регистрирани 18 излизания на дежурните екипи по сигнали за произшествия и инциденти.
В събота огнеборците са реагирали на няколко сигнала за запалени сухи треви - в гр. Ветово; с. Обретеник; с. Белцов; с. Батин.
Екипи на пожарната от Ветово и Русе са пратени за съдействие, заради инцидент със самолет в землището на с. Бъзън. Служителите са извършили действия по обезопасяване на местопроизшествието. Дежурните от СОД при РДПБЗН–Русе през деня са излизали 2 пъти - за отстраняване на опасни дървета на бул. Трети март в Русе и за съдействие с техника на други служби на ГКПП – Дунав мост, а вечерта са реагирали и на сигнал за счупен живачен термометър на адрес в гр. Мартен, където живакът е бил събран и депониран. Между 17:39 и 18:35 часа пожарникари от Първа РСПБЗН са ходили на адрес в блок на ул. Борисова, заради сигнал за запалени сажди в коминно тяло, като при инцидента не са пострадали хора.
В неделя пожарникарите са гасили запалени сухи треви в русенския кв. „Чародейка“; запалване в натрупани отпадъци на разклон за с. Мечка; пожар в сухи треви и отпадъци между кв. Средна кула и кв. Долапите в Русе; запалени сухи треви на площ от около 600 кв.м. в землището на с. Бъзовец; пожар в сухи треви и отпадъци в гр. Бяла - кв. "Освобождение"; пожар в отпадъци в метален контейнер в гр. Русе в ж.к. “Чародейка“ до бл.212; запалване в метален контейнер в гр. Русе на ул. Екатерина Каравелова; реагирали са и на един сигнал за пожар в комин на ул. Христо Македонски в Русе, който се е оказал лъжлив.




















МВР отнема без предупреждение шофьорски книжки за изтекла...
BIRD: Дрийм-тиймът на Делян Добрев пак остана гладен
МВР отнема без предупреждение шофьорски книжки за изтекла...
МВР отнема без предупреждение шофьорски книжки за изтекла...
МВР отнема без предупреждение шофьорски книжки за изтекла...