Нашествие на водни змии по брега на Дунав
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Уплашени видинчани сигнализираха в общината за нашествие на водни змии по брега на Дунав около Телеграф капия, съобщиха от управата.
Водните влечуги са забелязани и на други места по брега в града и селата.
Водни змии във Видин е имало винаги, но тази година популацията им е по-висока. Те не са опасни за хората, обясниха ветеринарни лекари. При среща с тях трябва да внимават само хора, страдащи от алергии и децата.
Засега не се налага специална борба с водните влечуги. Дунав е техният дом, те се крият под камъни близо до брега и излизат на сушата при чифтосване. Забелязаните във Видин са тънки и дълги, но е възможно някой да попадне и на по-едър екземпляр.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия