Награди за пожарникарите, предотвратили инцидента на гара Борово

1
„Не се чувствам по никакъв начин герой. Това, което предприех беше плод на моите знания и опит“, заяви гл. инспектор Свилен Рачев
„Не се чувствам по никакъв начин герой. Това, което предприех беше плод на моите знания и опит“, заяви гл. инспектор Свилен Рачев Видео: bTV

Колективна парична награда получиха получиха и полицаи, участвали в акцията

Награди за пожарникарите и полицаите, предотвратили инцидента на гара Борово, който като по чудо се размина без жертви. На 16 декември 300 души бяха евакуирани заради изтичане на пропан-бутан от влак с 16 цистерни, припомня bTV.

За проявен героизъм началникът на пожарната в Бяла главен инспектор Свилен Рачев получи почетен знак на МВР - трета степен. Рачев лично спря течa на лесно възпламенимото гориво и предотврати трагедия, подобна на експлозията в Хитрино.

Колективна парична награда получиха още четирима пожарникари и 15 полицаи, които участваха в спасителната акция.

„Не се чувствам по никакъв начин герой. Това, което предприех беше плод на моите знания и опит“, заяви гл. инспектор Свилен Рачев.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари