Напрежението в Букурещ ескалира!
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Над шест хиляди са се събрали на Площада на победата в Букурещ за трета поредна вечер, предава румънската национална агенция AGERPRES.
Простиращите развяват румънски знамена, както и единични знамена на САЩ , ЕС и други европейски страни, предаде "Фокус".
Те скандират лозунги за оставка на правителството и предсрочни избори.
На площада има подразделения на полицията и жандармерията, както и екипи на Спешна помощ.
Напрежението ескалира, стигна се до размирици, полицията използва димни гранати, за да усмири демонстрантите, използват палките си за побой над тях, на места са се разгорели локални пожари.























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%