Митрополит Наум е на поклонническо посещение в Света Гора
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
С благословението на Негово Светейшество Вселенския патриарх Вартоломей, на 18 септември 2018 г. Негово Високопреосвещенство Русенски митрополит Наум пристигна на поклонническо посещение в Св. Гора, придружен от ръководителите на Балканското Атонско сдружение и придружаващи ги лица.
Българският архиерей бе посрещнат на пристанището Дафни в Атон, след което направи официална визита в Свещения Кинотис в монашеската столица Карея. По-късно владиката се поклони в светогорските обители Пантократор, Ставроникита и келията Милопотамо.
На 19 септември митрополит Наум отслужи св. литургия в манастира Ксенофонт, след което направи поклонническо посещение в манастирите Симонопетра и Ватопед.





























Иван Демерджиев: Недосегаеми няма
Мирослав Ненков: Най-после МЗ се опита да види какво се...
Бойко Борисов: ГЕРБ готви "правителство в сянка"
МВР удари групата на „Калашниците“
Три русенски гимназии влязоха в топ 50 за най-високи...