Министерство получи бомба по пощата
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Пакет с експлозиви е бил изпратен в германското министерство на финансите, съобщи БТА, цитирайки ДПА и Асошиейтед прес.
Пакетът е бил изпратен до министерството по пощата, но служителите, които го приемат, го намират за подозрителен. Те викат експерти по експлозивите, които го унищожават.
Няколко от стаите на министерството са били евакуирани.
По данни на берлинската полиция експлозивите в пакета са били с ниска мощност, подобни на използваните във фойерверки.
Те обаче са можели да причинят многобройни травми, ако бомбата беше избухнала при отварянето.
Говорител на полицията съобщи, че пакетът е пристигнала днес сутринта. Той отказа да съобщи кой може да го е изпратил и заяви, че разследването продължава.























Слави Трифонов: Интересен човек сте вие, господин Демерджиев
Токов удар рани две момчета в Стара Загора
Измериха съпротивлението на асфалта на автомагистрала...
КЗК глоби две фирми за фалшиво масло
Къде спира токът в област Русе на 23 юни 2026