Мъж с 18 криминални регистрации е причинил катастрофата в центъра на София
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 4
В колата си е возел две деца, приети в болница "Пирогов"
Мъж с 18 криминални регистрации е причинил катастрофата в центъра на София.
Тежкият инцидент стана тази вечер на булевард „Тодор Александров“. При него пострадаха петима души.
Инцидентът се случи около 18:00 часа, когато лек автомобил BMW изгуби контрол и се вряза в спирка на градския транспорт. Свидетели разказват, че автомобилът се е движил с висока скорост, като преди това е помел пешеходец и накрая се е ударил в сграда на хотел.
В автомобила са пътували четирима души - шофьорът, 43-годишен мъж, жена и две деца на възраст 10 и 12 години. Според данни на полицията, шофьорът има 18 криминални регистрации и е настанен във Военномедицинска академия с наранявания на гръдния кош, корема и травма на гръбначния стълб. Той е отказал да бъде тестван за наркотици, а пробата му за алкохол е отрицателна, съобщи БГНЕС.
20-годишната жена, пътуваща на предната седалка, също е пострадала и е настанена във Военномедицинската академия с гръбначна травма. Двете деца, които са били на задната седалка, са приети в „Пирогов“. За щастие, те не са получили сериозни физически наранявания, но са в състояние на силен стрес.
На спирката на градския транспорт, където автомобилът се вряза, е пострадал и 26-годишен мъж, който е приет в болница с фрактури на предмишницата, крака и главата. Инцидентът е предизвикал сериозно затруднение в движението по булевард „Тодор Александров“, като полицаите продължават разследването на случая.






















