Мъж напръска с лютив спрей и преби таксиметров шофьор
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

44-годишният мъж получи парична гаранция от 2000 лева
Мъж на 44 години от Шумен е задържан и обвинен за нанасяне на телесна повреда на таксиметров шофьор, съобщи Ася Йорданова, говорител на Областната дирекция на МВР в Шумен. Инцидентът се е случил на 11 август около 13:00 часа на кръстовище в града, образувано от улиците "Ген. Гурко" и "Панайот Хитов".
45-годишният таксиметров шофьор управлявал автомобил "Дачия Лоджи", когато неизвестни препречили пътя му. Веднага след спирането му е напръскан с лютив спрей в областта на лицето, след което е получил побой. При прегледа в шуменската болница лекарите установили фрактура на лявото рамо и на долната челюст на пострадалия.
Първоначален конфликт при закусвалня
Според разследването, по-рано същия ден между двамата мъже възникнал скандал. 44-годишният шуменец спрял автомобила си в близост до закусвалня в града. Когато се върнал, установил, че не може да потегли, тъй като таксиметрови шофьори спрели в непосредствена близост до вратата на колата му.
"Последвали забележки от таксиметровите водачи към мъжа, спречкване, бутане и словесна конфронтация, като след размяна на реплики 44-годишният мъж е бил съборен на земята", обясни Ася Йорданова.
Задържане и съдебни действия
В късните следобедни часове на 11 август на площад "Оборище" в Шумен полицията засякла лек автомобил, управляван от 44-годишния мъж. Той осуетил полицейската проверка и се отправил в неизвестна посока. На следващия ден сутринта е установен и задържан за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен.
Днес на мъжа е повдигнато обвинение за извършено престъпление. Определена му е мярка за неотклонение "парична гаранция" в размер на 2000 лева. Работата по документиране на престъплението продължава под надзор на прокурор от Районната прокуратура в Шумен. Иззети са записи и се изяснява съпричастността към престъплението на други лица.























