Мъж издъхна след побой пред заведение в Елешница
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

Скандал пред нощно заведение прераснал в побой, двама души са задържани
Мъж на 35 години е починал след сбиване пред заведение в село Елешница, община Разлог. Инцидентът е станал в ранните часове на 6 май, около 02:08 часа, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Благоевград.
"От работещите по случая полицейски служители е установено, че пред питейно заведение в село Елешница, между 35-годишния и двама мъже от селото на 48 и 18 години е имало скандал, който прераснал в сбиване," информират от полицията.
На телефон 112 е получен сигнал за припаднал мъж, но въпреки опитите за реанимация от екип на Центъра за спешна медицинска помощ в Разлог, пострадалият е починал.
Двамата мъже, участвали в сбиването, са задържани. Уведомена е компетентната прокуратура и е образувано досъдебно производство. Според информация на някои медии, трупът на починалия е изпратен за аутопсия, която ще установи точната причина за смъртта.
Проблемът с насилието в България
Този случай не е изолиран. През последните месеци в страната са регистрирани няколко подобни инцидента, при които сбивания завършват с фатален край. В началото на годината подобен случай имаше в Хасково, където също мъж почина след новогодишно празненство, прераснало в конфликт.
Според криминолози, употребата на алкохол, нарастващото напрежение в обществото и липсата на умения за разрешаване на конфликти по ненасилствен път са сред основните причини за зачестяването на такива случаи.
Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства, свързани със случая в Елешница, продължава.























