Лекари излизат на национален протест
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

Лекари окупират Министерския съвет. Националният протест на медиците започва в 15.00 часа.
Организатор на демонстрацията е Българският лекарски съюз, информира Нова телевизия.
Поводът за недоволство е служебният рамков договор, с който се определя как да се харчат парите за здраве през годината.
Очаква се за протеста да пристигнат десетки автобуси от различни краища на страната.
Преди дни от съсловната организация призоваха гилдията активно да се включи в него.
Те помолиха колегите си да не се страхуват и да дойдат на площад Независимост.
Оказа се обаче, че няма пълно единодушие, защото вече няколко болници отказаха да участват в демонстрациите.
























ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“