Край на транспортната криза в София

0
Наземният транспорт се връща по улиците след шестдневна блокада
Наземният транспорт се връща по улиците след шестдневна блокада Снимка: КТ „Подкрепа“ / Архив

Наземният транспорт се връща по улиците след шестдневна блокада

Наземният градски транспорт в София ще заработи отново от вторник, 20 май. Това потвърди Георги Панайотов, председател на КТ „Подкрепа" в Столичния електротранспорт, след шестдневна транспортна стачка в столицата.

"От синдиката ще продължим да отстояваме по-високи възнаграждения за служителите в сектора", заяви Панайотов, предаде bTV.

Автобуси, тролейбуси и трамваи ще напуснат депата и гаражите рано сутринта във вторник, като по този начин ще се сложи край на транспортната криза, която започна на 14 май. През изминалите дни единствено метрото работеше, макар и с повишена натовареност, осигурявайки допълнителни влакове и намален интервал между тях.

Изтощителна транспортна криза

Стачката на транспортните работници в София продължи шест дни, като причини сериозни затруднения за столичани и гостите на града. Служителите първоначално искаха увеличение на заплатите с 400 лева, след което намалиха исканията си до 300 лева.

От своя страна, Столична община с кмета Васил Терзиев предлагаше поетапно увеличение на заплатите, като последното предложение беше за 180 лева. До момента не е ясно дали е постигнато конкретно споразумение по исканията на транспортните работници.

Перспективи за преговори

Кметът Васил Терзиев беше насрочил среща със синдикатите за понеделник, като условие за провеждането ѝ беше именно възстановяването на транспорта. "Не можем да допускаме софиянци да стават заложници на нашите разговори", заяви по-рано Терзиев.

Очаква се допълнителна информация за постигнатите договорености и дългосрочните решения за подобряване на условията на труд в градския транспорт в следващите дни.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

No jokes added

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари