Кола се вряза в покрива на плевня в Германия
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
Няколко души, включително деца, са ранени при инцидента
Необичайна катастрофа разтърси германското селце Бьомте в събота вечер, когато автомобил излетя от пътя, удари седемгодишно момче, което скачало на батут, и се заби в покрива на плевня на височина от три метра. При инцидента бяха ранени няколко души, включително деца.
Според данните на местната полиция, колата първо се ударила в паркиран автомобил, след което пробила жив плет на частен имот. Превозното средство навлязло в по-ниско разположена градина на съседна къща, където ударило детето, което си играело на батут.
Катапултиране във въздуха
"Автомобилът вероятно е бил катапултиран във въздуха поради неравности в терена и се е забил в плевнята на височина от около три метра", обясни говорител на полицията в неделя.
В колата са пътували петима души - 42-годишният шофьор, съпругата му, двете им деца на 11 и 12 години, както и още едно 13-годишно момче. Седемгодишното дете е в сериозно състояние и е откарано в болница. Жената също е със сериозни травми, докато шофьорът и останалите деца са с леки наранявания.
Мащабна спасителна операция
За справяне с инцидента са били мобилизирани десетки пожарникари, дузина линейки и два спасителни хеликоптера. Автомобилът е бил свален с кран от покрива на плевнята и конфискуван от полицията за разследване.
Инцидентът се е случил около 20:00 часа в събота вечер в близост до германския град Оснабрюк. Причините за катастрофата все още се изясняват от властите, а разследването продължава.























