Кола блъсна каруца в село Баниска
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Двама души са леко пострадали при инцидента
Два екипа – полицейски и медицински, бяха изпратени вчера в село Баниска, след като възрастен шофьор удари каруца на кръстовище в населеното място. Инцидентът е станал малко след 15:00 часа, съобщиха от полицията.
На мястото пристигнали екипи на районното управление в Две могили и на Центъра за спешна медицинска помощ. При изясняване на обстоятелствата станало ясно, че лек автомобил „Опел Астра", управляван от 75-годишен мъж, е застигнал и ударил отзад в лявото колело каруца, теглена от кон, която намалявала скоростта си на кръстовище в селото.
В резултат на сблъсъка са пострадали двама души – 35-годишният водач на каруцата и жената, пътувала с него. За щастие, нараняванията им не са сериозни. Пострадалите са прегледани на място от екип на спешна помощ, но са отказали хоспитализация.
Полицията е извършила проверка за алкохол и на двамата водачи, но пробите са дали отрицателни резултати. Инцидентът е документиран от униформените по административен ред.






















