Клуб „Хелиос” завоюва 6 отличия от турнир по карате в Букурещ

1

На 19-ти и 20-ти ноември в румънската столица Букурещ се проведе силния международен турнир по карате „Купа Контакт”. 15-тото издание на турнира събра над 300 състезатели от Румъния и България. Отборът на русенския клуб „Хелиос”се завърна с 6 отличия.

Калоян Върбанов (ученик в ОУ”Иван Вазов” спечели сребърен медал в дисциплината ката при децата до 9 г.

Славея Гьокова (ученичка в ПЧУ”Леонардо да Винчи” се окичи с бронз на кумите при децата до 9 г,(а самата Славея е едва на 7 години)

Мария Пенчева (ученичка в ОУ”Иван Вазов”) спечели бронз на кумите при момичетата до 11 г.

Татяна Гьокова уверено участва в състезания по карате  успоредно с дъщеря си Славея и за пореден път се окичи с отличия – бронз на ката и бронз на кумите.

Треньорът на клуба Митко Ружинов участва в надпреварата по ката при мъжете и се класира 3-ти, с което се оформи 6-ца от отличия за клуб „Хелиос”