Китайци създадоха най-големия чадър в света

0
Направата на гигантския чадър е отнела половин година
Направата на гигантския чадър е отнела половин година

Компанията за производство на чадъри от китайския гр. Нанчан, административен център на провинция Цзянси, е вписана в Книгата на рекордите на Гинес като създател на най-големия чадър в света, съобщи електронното издание на "Пийпълс дейли".

Направата на гигантския чадър е отнела половин година. Рекордьорът е струвал на компанията 700 000 юана или около 113 000 долара.

Диаметърът на чадъра е 23 метра, а височината му е 14,4 метра. По данни на представителите на Книгата на Гинес рекордьорът тежи 5,7 тона, а площта на купола му е 418 кв. метра.

Предишният световен рекорд в категорията бе поставен в Индия през 2010 година. Размерът на гигантския чадър достигаше 17,06 метра на широчина и 10,97 метра – на височина. Теглото му бе 2,2 тона.

Източник: Хай Клуб
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Кандидат за общ работник

Шефът:

– Какви претенции имате?

Кандидатът:

– 3000 лв. заплата и 40 дена отпуск.

– Ще ви дам 10 000 лв, секретарка и автомобил.

– Вие се шегувате!?

– Вие пръв започнахте!

Нови коментари