Израел затваря въздушното си пространство
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Властите обявиха извънредни мерки за сигурност в цялата страна
Затвориха израелското въздушно пространство до второ нареждане, обяви тази сутрин Израелската летищна администрация. Решението идва дни след мащабните американски удари по ирански ядрени обекти тази нощ.
"Въздушното пространство на Държавата Израел е затворено за влизане и излизане поради последните развития", се казва в официално изявление на властите. Сухопътните пропускателни пунктове с Египет и Йордания продължават да работят нормално, уточниха от администрацията.
Израел затвори въздушното си пространство и на 13 юни след нападението си срещу Иран, което предизвика продължаващата война между еврейската държава и Ислямската република. Тогава въздушното пространство беше отворено отново в петък само за полети за репатриране на израелци, блокирани в чужбина.
Извънредни мерки в цялата страна
Израел повиши равнището на тревога в цялата страна, като до второ нареждане са разрешени само необходимите дейности. "С одобрението на министъра на отбраната Израел Кац и след оценка на ситуацията беше решено, че от днес всички райони на страната преминават към ниво 'само крайно необходима дейност'", се посочва във военно комюнике.
Новите мерки включват забрана на образователните занятия, събиранията и трудовата дейност, като изключение правят само ключовите сектори. Решението беше взето в 3:45 часа местно време в неделя.