Издирван за отвличания се предаде в СДВР
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Димитър Вълканов бе обявен за издирване заради похищенията над Божидар Марков и Ивайло Петров
39-годишният Димитър Вълканов, издирван за участие в отвличането на двама столичани, се предаде на полицията в четвъртък, съобщи "Телеграф".
Мъжът е обвинен заедно с братята Митко и Радослав Лебешковски, известни от делото "Наглите", за похищението на Ивайло Петров и Божидар Марков в началото на годината.
Вълканов бе транспортиран до сградата на Столичната дирекция на МВР с реанимобил директно от болнично заведение, придружаван от адвоката си Любомир Таков. Появата на подсъдимия не изненада разследващите, които бяха уведомени предварително от защитника му за намерението да съдейства на органите.
Отложено предаване заради здравословни проблеми
Според източници от разследването, предаването на Вълканов е трябвало да се случи още през юни, но прекаран инфаркт е осуетил първоначалния план. Това обяснява защо мъжът бе доведен директно от медицинско заведение с линейка.
Връзка с мегаделото "Наглите"
Вълканов и братята Лебешковски са свързани с нашумялото мегадело "Наглите" за 13 отвличания срещу откупи. В новия случай тримата са обвинени в похищението на двама мъже в района на столичен мол през януари.
Според разследването, Ивайло Петров и Божидар Марков са се срещали поотделно с ресторантьора Ричард Алибегов и с Вълканов, като от всеки от тях двамата са искали назаем големи суми пари.
Съмнения за връзка с наркотрафик
Братята Лебешковски бяха задържани при зрелищна акция на столичната полиция в края на март, но след 72 часа в ареста бяха пуснати на свобода. Съдът прие, че събраните доказателства не са достатъчни да се приеме тезата за извършено престъпление. Прокуратурата не протестира съдебното решение.
МВР твърди, че Петров и Марков са замесени в трафик на наркотици. Според оперативни данни, двамата пребивават под фалшива самоличност в сръбската столица Белград, където преди месец по искане на чужди служби бе задържан друг българин, свързан с международен наркотрафик - Боян Харалампиев (Боби Митничаря).
Има данни, че Митничаря и двамата издирвани се познават.























