Иран изведе военен сателит в орбита
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Иран изведе военен сателит в орбита. Това е първият успешен опит след серия провали.
Сателитът беше изстрелян от секретна площадка в пустинята Маркази. Ракетата-носител е двустепенна ракета и също е иранска разработка. Спътникът е наречен Нур, което означава "светлина", съобщи bTV.
Орбитата му е на около 450 километра над Земята. Американският държавен секретар Майк Помпео осъди действията на Техеран като заплаха за стабилността в региона.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра