Интензивното отделение на болницата в Пазарджик е под карантина
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Интензивното отделение на МБАЛ - Пазарджик е поставено под 24-часова карантина, след като днес се потвърдиха 3 положителни случая на COVID-19 на работещи в болницата, съобщиха от лечебното заведение, цитирани от БГНЕС.
Сред заразените са началникът на Отделението по анестезиология и интензивно лечение, 34-годишна медицинска сестра и 53-годишна санитарка от същото отделение. И тримата са на домашно лечение.
След получаване на резултатите от Националната референтна лаборатория, в болницата незабавно е изготвен план и са извършени дезинфекционни мероприятия с цел превенция на персонала и на пациентите от разпространение на инфекцията.
Предстои основна дезинфекция на цялата болница.
























Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...