Имало африканска чума, а тоя камион сладолед ли вози?
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 1

Камион превозва прасета в Русенско въпреки забраната.
За това алармира читател на dunavmost.com, който ни изпрати снимка, направена днес преди обед.
"Имало африканска чума, имало карантина, имало забрана и т.н. А тоя камион сладолед ли вози? Снимката е от пътя Русе - Силистра, преди Тутракан", гласи текстът към фотото.
Заради установените огнища на зараза е забранено нерегламентираното транспортиране на живи свине от засегнатите селища към населени места извън зоните с ограничения.
Да се надяваме законите да важат еднакво за всички и да не се прилагат избирателно. В противен случай последствията ще са катастрофални.
Припомняме, че умъртвиха 165 прасета в Долна студена, Ценово и Пет кладенци. Потвърден бе и случай на африканска чума при дива свиня в землището на село Горно Абланово, който се определя като трето огнище в региона.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“