Хоро на блокадата в Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 4
"Не на геноцида, да сменим системата“, призоваха на протест в Русе!
Русенци днес излязоха на протест и блокираха движението кръгово кръстовище до полицията. Хората се хванаха за ръце и извиха протестно хоро, докато тече блокадата.
Причините, които изкараха хората на улицата са високи цени на горива, новите данъци и лошото качество на живот в България.
Протестът беше организиран в социалните мрежи, като преобладаваха млади хора.
„Да покажем, че Русе не спи, призоваха те и скандираха „Оставка“. Начело на шествието, което тръгна от Градските Хали, вървяха хора, носещи транспарант „Не на геноцида, да сменим системата“. Събралите се заявиха, че подкрепят и майките на деца с увреждания, а сред тях имаше и мъж в инвалидна количка.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат