Гришо спечели първия сет срещу Гофен

0
12 000 фенове в залата и милиони зрители пред екраните тръпнат в очакване първата ракета на България да спечели София Оупън Снимка: Getty Images/Guliver

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изправя срещу Давид Гофен в спор за титлата от София Оупън.

Гришо ще опита да зарадва над 12 000 фенове в зала „Арена Армеец“ и стотици хиляди пред екраните с победа пред родна публика. Белгиецът пък ще пробва за вземе реванш от българина за двете си загуби срещу него, като едната беше само преди няколко седмици на четвъртфинала на Аустрелиън Оупън.

ПЪРВИ СЕТ

Григор Димитров започна много силно мача и след един пробив поведе с 3:0. Последва силна серия на Гофен. Белгиецът спечели втория си сервис гейм в мача, след това направи пробив, който затвърди при собственото си подаване и изравни резултата за 3:3. Последва размяна на спечелени геймове, а Гришо срещна съпротива в деветия, когато спаси три брейкбола и все пак успя да спечели подаването си. След това Гофен изравни за 5:5. Българският тенисист спечели своя сервис гейм, а след това направи втория си пробив в мача, което му позволи да спечели първия сет.