Горящата кола пред Кауфланд е била с газова уредба
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 2

На 12 декември от 17:56 до 18:37 часа екип на Първа РСПБЗН в Русе е изпратен за гасене на пожар в лек автомобил „Фолксваген - Пасат“ , като според сигнала колата е била с газова уредба.
Произшествието е станало в русенския квартал "Дружба-1" /между магазините Практис и Кауфланд/. За обезопасяване на района, където е имало и доста хора, са били изпратени и два екипа на полицията. До пристигане на пожарникарите екип на Първо РУ е успял да локализира запалването с прахов пожарогасител.
Пожарникарите са доизгасили пожара, за който се е изяснило, че е възникнал, заради техническа неизправност - теч на бензин от повреден горивопровод.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра