ГЕРБ получава безплатно общинско помещение в Бяла

0
Партията ще ползва имота до края на 52-рото Народно събрание
Партията ще ползва имота до края на 52-рото Народно събрание

Партията ще ползва имота до края на 52-рото Народно събрание

Общински съвет - Бяла се събира тази седмица, за да гласува безвъзмездното предоставяне на общинско помещение от 18 квадратни метра за нуждите на политическа партия ГЕРБ. Административната сграда, в която се намира имотът, е бившата поликлиника в града, разположена на площад „Екзарх Йосиф І” № 3. Политическата формация ще използва пространството без търг или конкурс до края на мандата на 52-рото Народно събрание на Република България.

Искане от областния лидер

Процедурата е задвижена след официално заявление, внесено в деловодството на общинската администрация от Георги Кръстев, който заема поста на областен координатор на ГЕРБ - Русе. От документите става ясно, че градската управа в Бяла разполага с подходяща свободна стая № 101 на първия етаж, която не е необходима за ежедневните нужди на самата община.

Въпросният имот вече е изрично включен в Годишната програма за управление и разпореждане с имоти - общинска собственост на Община Бяла за 2026 година, което прави прехвърлянето му напълно легитимно от административна гледна точка.

Законът позволява безплатен наем

Предоставянето на помещения на политически сили без наем е уредено в Закона за политическите партии. Според нормативната уредба държавата и местните власти са длъжни да осигуряват бази за дейността на организациите, които отговарят на определени законови изисквания.

Допълнително Законът за общинската собственост позволява на кметовете да извършват подобни разпореждания със свободни нежилищни имоти - частна общинска собственост, като законът изрично ги освобождава от задължението да организират търгове или конкурси, когато става въпрос за общинските ръководства на партиите.

Срок до края на парламентарния мандат

Бъдещият партиен офис е с точно идентифицирани кадастрални граници съгласно одобрената карта на града и действащите актове за общинска собственост.

За да влезе в сила споразумението обаче, местните съветници в Бяла трябва да дадат официалното си съгласие по време на предстоящата сесия. Договорът за ползване ще бъде обвързан с живота на настоящия парламент, като партията ще има право да стопанисва стаята в бившата поликлиника до окончателното разпускане на 52-рото Народно събрание.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари