General Motors пуска автомобил без волан
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
General Motors планира да пусне в масово производство автономни автомобили без традиционни способи за контрол като волан или педали още през 2019 г., съобщи компанията.
Вместо това в интериора ще има няколко екрана, с които пътниците ще могат да "комуникират" с машината.
Автомобилът ще бъде четвърта генерация Chevrolet Bolt. В момента се провеждат тестове по пътищата на Сан Франциско и Феникс. Те все още имат традиционните волан и педали, но във финалната версия те ще изчезнат.
Преди да се случи това обаче, компанията ще има нужда от разрешение на федерално ниво. GM вече е поискала да бъде изключена от 16 стандарта за сигурност, които, смята компания, не са релевантни.
"Няма как да говорим за въздушна възглавница във волана, защото такъв няма да има", казват оттам.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...