Фейсбук премахна опцията "чувствам се дебел"
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 0

Вече не можем да се чувстваме дебели във Фейсбук. След натиск от потребители Марк Зукърбърг премахна от социалната мрежа опцията "чувствам се дебел".
Във Фейсбук всеки статус може да бъде придружен с емотиконка, която изразява чувство. Такива са "тъжен", "щастлив", "смел", "бесен" и др. От днес вече обаче няма как да се чувстваме дебели.
Премахването на тази опция дойде след като 17,000 души подписаха онлайн петиция за това тази емоция да бъде премахната.
Дебел не е чувство, посочват активистите, и предлагането на такава възможност може да се превърне в проблем за хора, страдащи от хранителни разстройства.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат