Елизабет II си търси чистачка
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Кралица Елизабет II иска да си намери чистачка за Уиндзорския дворец.
Тя ще получава по 7,85 британски лири на час. Сумата е само с 1,18 лира повече, отколкото преди около 4 години, т.е. има годишно повишение едва от 29,5 пенса.
Кралските особи продължават да предлагат скромни възнаграждения за работна седмица от 30 часа с един почивен ден. В същото време за периода 2014-2015 година Елизабет II ще получи 37,9 милиона британски лири държавна помощ, пише Big5.bg
Хигиенистката ще бъде длъжна да почиства подовете, да лъска мебелите и да бърше прах. В обявата се изтъква, че предлаганата служба не е като за обикновена чистачка. Тя ще има привилегията да работи в историческа среда и да подготвя стаите за гости.
Политиката на монархията явно противоречи на призивите на министър-председателя Дейвид Камерън към работодателите да увеличат заплатите на служителите си, които се стопяват заради рецесията.
























Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%