"Дунав" вкара три гола на "Севлиево"

2
Русенци се наложиха над лидера в Северозападната Трета лига
Русенци се наложиха над лидера в Северозападната Трета лига Снимка: Facebook / ФК Дунав Русе

Русенци се наложиха над лидера в Северозападната Трета лига

Отборът на "Дунав" (Русе) продължава с победната серия в контролните срещи през зимната подготовка. "Драконите" се наложиха с категоричното 3:0 като гости над лидера в Северозападната Трета лига - ФК "Севлиево".

Русенският тим демонстрира превъзходство още в началото на срещата, когато Джорджио Димитров откри резултата в 12-ата минута. Четвърт час по-късно Жак Пехливанов удвои преднината на гостите.

Домакините от "Севлиево" имаха възможност да върнат един гол чрез Стилян Спасов в 32-рата минута, но той не успя да се разпише. Четири минути преди почивката Джорджио Димитров оформи крайното 3:0 с втория си гол в мача.

Второто полувреме премина под знака на пропуските. Стивиян Макавеев не успя да реализира на три пъти - в 48-ата минута след корнер, в 60-ата от воле и в 85-ата минута при самостоятелен излаз срещу вратаря. Капитанът Добрин Петров също пропусна добра възможност в 65-ата минута.

Срещата бе помрачена от червения картон на Кристиян Кънчев в 55-ата минута.

Старши треньорът на "Дунав" заложи на ротация в състава, като даде шанс за изява на всички налични футболисти, включително и много юноши. Централният нападател Джонатан Нсонде пропусна мача поради вирусно заболяване.

Следващата контрола на русенци е насрочена за 1 февруари 2025 година срещу "Ювентус" (Малчика). В първата си зимна проверка "драконите" победиха "Янтра" (Габрово) с 4:1.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари