"Дунав" стана едноличен лидер след убедителна победа над "Черно море"

1
Завърналият в елита "Дунав" (Русе) продължи силните си изяви
Завърналият в елита "Дунав" (Русе) продължи силните си изяви Снимка: LAP.bg

Завърналият в елита "Дунав" (Русе) продължи силните си изяви от началото на сезона и оглави еднолично временното класиране.

Новакът победи с категоричното 3:0 "Черно море", като преди двубоя двата тима имаха еднакъв брой точки, но варненци бяха с по-добра голова разлика, предаде Дневник.

Головете за русенския тим, който домакинстваше на "Лудогорец арена", вкараха Антон Огнянов, Диян Димов и Мирослав Будинов.

С четвъртата си поредна победа "Дунав" събра 13 точки в актива си, а "моряците" останаха втори с десет.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините и още в деветата минута те получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение на Даниел Златков. Защитникът фаулира връхлитащия в наказателното поле Юлиян Ненов, а с изпълнението се зае Диян Димов. Ударът на капитана бе париран от вратаря Емил Михайлов, но при добавката обаче Антон Огнянов бе безкомпромисен.

В продължението на първата част русенци направиха хубава контра атака, при която имаха числено преимущество. На метър пред наказателното поле Мирослав Будинов реши да не подава, а директно да стреля. Първоначално Михайлов изби, но Димов направи добавка и удвои резултата.

Втората част започна така както приключи първата - с гол на "Дунав", дело на Будинов, който бе намерен отлично от Васил Шопов.

Източник: Дневник

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?