Дунав победи Марица с 2:1

2
Русенският тим излезе начело във Втора лига
Русенският тим излезе начело във Втора лига Снимка: БТА

Дунав се изкачи на първото място във Втора лига след домакинска победа с 2:1 над Марица в мач от третия кръг на първенството

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. Юношата на Левски Мартин Петков откри резултата още в 11-ата минута за радост на над 1500-те зрители дошли да подкрепят “драконите” в първото им домакинство през новия сезон. Станислав Маламов изравни в 45-ата минута, информира Спортал.

След почивката русенци бяха по-добри и стигнаха до трите точки след точен изстрел от дузпа на Йордан Димитров в 68-ата минута. Веднъж и гредата спаси пловдивчани след удар на Кристиан Тасков.

Втора лига, срещи от третия кръг:

Витоша (Бистрица) - Етър (Велико Търново) - 2:2 (2:0)

голмайстори: 1:0 Георги Божилов 13, 2:0 Емил Гъргоров 44-дузпа, 2:1 Даниел Младенов 71-дузпа, 2:2 Даниел Младенов 82, допълва БТА.

Спортист (Своге) - Монтана - 2:2 (1:2)

голмайстори: 1:0 Ариф Ферадов 15, 1:1 Йордан Йорданов 23, 1:2 Димитър Буров 38, 2:2 Борислав Стойчев 80

ЦСКА 1948 II - Добруджа (Добрич) - 1:1 (0:0)

голмайстор: 1:0 Валентин Йосков 76, 1:1 Ахмед Адемов 90

Струмска слава (Радомир) - Лудогорец II - 1:0 (0:0)

голмайстор: 1:0 Тунгаров 58

Дунав (Русе) - Марица (Пловдив) - 2:1 (1:1)

голмайстори: 1:0 Мартин Петков 12, Станислав Маламов 45+2, 2:1 Йордан Димитров 68-дузпа

9. Беласица 2 1 0 1 3:4 3

10. Миньор 2 1 0 1 5:3 3

11. ЦСКА 1948 II 3 0 3 0 2:2 3

12. Марица 3 1 0 2 2:6 3

11. Миньор 2 1 0 1 5:3 3

12. ЦСКА 1948 II 3 0 3 0 2:2 3

13. Янтра 2 0 2 0 3:3 2

14. Ботев (Пд) II 2 0 1 1 1:2 1

15. Спортист 3 0 2 1 3:5 2

16. Лудогорец II 2 0 1 1 1:5 1

17. Литекс 2 0 0 2 1:4 0

18. Созопол 2 0 0 2 0:4 0