Девет титли за русенските щангисти

1

Девет титли за русенските щангисти от Държавното лично първенство

Девет първи места завоюваха във втория ден на Държавното лично първенство по вдигане на тежести възпитаниците на Тежкоатлетически спортен клуб "Русе".

Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови успяха да постигнат максимума и заслужено се окичиха с медали. Момичетата и кадетките до 15 и до 17 години обраха призовите места в своите категории, побеждавайки безапелационно съперничките си. Със злато се окичиха Мирена Панева /категория до 40 кг/, Валя Ахмед  /категория до 48 кг/, Виктория Станева,  Надежда Мей /категория до 53 кг/, Цветелина Стоянова /категория до 69 кг/, Преслава Костова /категория до 69 кг/ и Ивета Иванова /категория до 75 кг/. Сребро завоюва Стелияна Маринова, която се състезаваше в категория до 48 кг.

На най-високото стъпало на стълбичката при кадетите до 17 години се качиха Ангел Русев /категория до 69 кг/ и Кристиян Йорданов /категория до 77 кг/. Митко Георгиев се класира втори в категория до 69 кг, а Александър Христов остана осми в категория до 56 кг.

На старта на първенството преди ден, русенци завоюваха вицеребуликанска титла. Тя е за Хаят Весков, който се състезава в категория до 56 кг при катедите до 15 години. Още няколко русенски щангисти излязоха в първия състезателен ден на подиума. Екрем Шабанов в категория до 69 кг успя да завоюва бронз в изтласкването, но в двубоя остана на четвърто място. В категория до 50 кг Асен Розов стана четвърти, Николай Серафимов /категория до 56 кг/ остана пети, а Дениз Данев /категория до 45 кг/ се класира на шесто място.

30 млади тежкоатлети, възпитаници на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови се включват в турнира, който ще продължи до 14 май. Надпреварата се провежда в Смолян и в нея се включват над 400 млади щангисти от цялата страна, които се състезават в различни възрастови групи и различни категории.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!